Szatmárnémeti is otthont ad a vándorkiállításnak

A Protestáns iskolatörténeti mozaik című vándorkiállítás februári megnyitója Szatmárnémetiben lesz február 3-án 11:00-tól.

Helyszín: Szatmárnémeti Református gimnázium (Szatmárnémeti, Jean Calvin tér 2.)

Program:

Igei köszöntő – Csűry István királyhágómelléki püspök, Király Lajos, a Szatmári Református Egyházmegye esperese; Tolnai István, a Nagykárolyi Református Egyházmegye esperese; Gellén Sándor, a Nagybányai Református Egyházmegye esperese és Köncze-Geréb Árpád, a Kolozsvári Evangélikus Egyházmegye esperese

Köszöntés – Kereskényi Gábor, Szatmárnémeti polgármestere és Veress Bertalan, kuratóriumi tag (Református Tehetséggondozó Alapítvány)

Szakmai bemutatót tart Póti Eduárd, a Szatmárnémeti Református gimnázium történelemtanára.

A rendezvényen a Szatmárnémeti Református gimnázium gyermekkórusa és diákja adnak ünnepi műsort.